Λύγισε στην παράταση η Α.Ε.Κ. από τον Ολυμπιακό Πατρών

Η Α.Ε. Καλαβρύτω ν γνώρισε την ήττα από την ομάδα του Ολυμπιακού Πατρών με 50-53 σε ματς που χρειάστηκε να φτάσουμε στην παράταση για ...

Η Α.Ε. Καλαβρύτων γνώρισε την ήττα από την ομάδα του Ολυμπιακού Πατρών με 50-53 σε ματς που χρειάστηκε να φτάσουμε στην παράταση για να βγει ο νικητής.
Οι γηπεδούχοι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και κατάφεραν μάλιστα να επανέλθουν μετά από μια διαφορά που δημιουργήθηκε κατά τους, πέντε λεπτά πριν την λήξη του κανονικού αγώνα.
Στην παράταση, τα φάουλ στοίχησαν στο σύνολο των Καλαβρύτων που στα τελευταία τους σουτ δεν είχαν την απαιτούμενη συγκέντρωση αλλά και τύχη, έτσι το τελικό σκορ άφησε πικρή γεύση.
Δεκάλεπτα: 14-12 /27-28 /36-33/ 48-48