HIDE_BLOG

Breaking News

latest

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ: Ήταν καλύτερος αλλά κατέρρευσε στην παράταση από τον ΠΑΟΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Προμηθέας αν και ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ στην παράταση με σκορ 75-73 , στο πλαίσι...

Ο Προμηθέας αν και ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ στην παράταση με σκορ 75-73, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.
Οι δύο ομάδες ήταν άστοχες στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Στη δεύτερη περίοδο, οι επιθέσεις των δύο ομάδων δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις, με τον Κρομά να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι στο δεκάλεπτο, μετά από δυόμιση λεπτά. Με νέο δικό του καλάθι κι ένα τρίποντο του Μουρ λίγο αργότερα, ο Προμηθέας ανέκτησε μετά από ώρα το προβάδισμα με 21-20.
Στην τέταρτη περίοδο, ο ΠΑΟΚ εξαπέλυσε την αντεπίθεσή του, μειώνοντας αρχικά στους τέσσερις (61-57, 1:10'') και λίγο αργότερα ισοφαρίζοντας με τρίποντο του Τσόχλα σε 62-62 (36''). Με λέι απ ο Τόντιτς έβαλε και πάλι μπροστά τους γηπεδούχους (64-62, 27''), με τον Πέινερς να απαντάει, κάνοντας το 64-64 20'' πριν τη λήξη, στέλνοντας τελικά το ματς στην παράταση.
Στο έξτρα πεντάλεπτο, ο Προμηθέας ξεκίνησε με τρίποντο του Μουρ (67-64), όμως ο ΠΑΟΚ έτρεξε σερί 2-8, περνώντας μπροστά με 69-72, 1:32'' πριν το τέλος. Και πάλι με τον Μουρ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 72-72, με τον Μπράιαντ, όμως, να απαντάει άμεσα για το 72-74 1:05'' πριν το φινάλε.
Τα 10λεπτα: 12-18, 42-33, 51-47, 64-64, 73-75 (παρ.)
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Βετούλας): Κλαρκ 6, Κρόμα 8, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 9 (3), Πέττας, Γερομιχαλός 10, Γράβας, Τσάμης, Ντίκερσον 2, Τόντιτς 19 (3), Σαρικόπουλος 1, Μουρ 18 (3).
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Χρυσικόπουλος 6, Κόνιαρης 2, Τσόχλας 5 (1), Τέιλορ, Μιλιένοβιτς 12, Γλυνιαδάκης 14, Σάιμπερτ 3, Μπράιαντ 14, Πέινερς 14 (1), Κλάντον 5.

Προμηθέας Πατρών - ΠΑΟΚ: 73-75: H σελίδα στιγμιοτύπων του kalavrytanews.com