HIDE_BLOG

Breaking News

latest

Μείωσε την απόσταση από την κορυφή ο ΠΑΟ - Νίκησε και ο ΠΑΟΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις και με δύο γκολ του Μάρκους Μπεργκ επικράτησε 2-1 του επικίνδυνου Πλατανιά...

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις και με δύο γκολ του Μάρκους Μπεργκ επικράτησε 2-1 του επικίνδυνου Πλατανιά στη Λεωφόρο και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Στο 24’ ο Μπεργκ έγραψε το 1-0 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο καταλόγισε ο ρέφερι για κράτημα του Σίγκνεβιτς στον Ευαγγέλου.
Πέντε λεπτά μετά ο Σουηδός έκανε το 2-0, μετά από ασίστ του Βιγιαφάνιες, νικώντας τον Σωτηρίου.
Στο 37’ ο Πλατανιάς μείωσε σε 2-1, με τον Γιακουμάκη να βρίσκει τα δίχτυα του Βλαχοδήμου, μετά από πολύ ωραία πάσα του Αποστολόπουλο.
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ο. Βλαχοδήμος, Μαρινάκης, Χουλτ, Τελάντερ, Ευαγγέλου, Ζέκα, Κουρμπέλης, Λουντ (91’ Ρέις), Π. Βλαχοδήμος (77’ Λέτο), Βιγιαφάνιες (73’ Μπουμάλ), Μπεργκ
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Μπανανά, Πριντέτα, Κάργας (46’ Ντίνας), Βάντερσον, Μενδρινός (65’ Ντεβέσα), Μουνάφο, Σίγκνεβιτς, Αποστολόπουλος (83’ Γουνδουλάκης), Γιακουμάκης

Επιστροφή στις νίκες για ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και δημιουργούσε ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσε να κάνει από νωρίς γκολ, αφού ο Ναμάσκο και ο Λεβαδειακός αντιστέκονταν. Χρειάστηκαν έξι τελικές και μια έμπνευση του Μπίσεσβαρ στο 20’ για να ανοίξει το σκορ ο δικέφαλος του βορρά. Ο Ολλανδός συγκεκριμένα πέρασε μία εκπληκτική μπαλιά στην πλάτη της άμυνα του Λεβαδειακού στον Λέο Μάτος που έκανε το κοντρόλ με το στήθος και το μονοκόμματο πλασέ για το 1-0.
Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα ο Περέιρα που πέρασε ως αλλαγή στο ματς. Με δύο προσωπικά του γκολ ένα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα στο 60’ και ένα στο 76’ ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 3-0 επί του Λεβαδειακού και έκανε άλμα στον βαθμολογικό πίνακα.
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Κάμπος, Αθανασιάδης.
Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Μιλιάζες, Μεντί, Ουόν, Μουλόπουλος, Μαχαίρας, Κουλιμπαλί, Λάτσι, Γιακουμάκης, Βασιλείου, Καλτσάς