ΑΠΩΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ: Έχασε το παιχνίδι μέσα από τα χέρια του...

Μέσα από τα χέρια του έχασε το παιχνίδι ο Απόλλωνας Πάτρας στην αναμέτρηση με στα Τρίκαλα με την ομώνυμη ομάδα για τη δεύτερη αγωνιστική...

Μέσα από τα χέρια του έχασε το παιχνίδι ο Απόλλωνας Πάτρας στην αναμέτρηση με στα Τρίκαλα με την ομώνυμη ομάδα για τη δεύτερη αγωνιστική της Basket League. Τα Τρίκαλα επικράτησαν τελικά με 65-60 τον Απόλλωνα Πάτρας παίρνωντας το παιχνίδι στο τραγικό για τον Απόλλωνα, τέταρτο δεκάλεπτο.
Το ματς
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ και τελείωσαν την περίοδο ισόπαλες 19-19. Ο Απόλλωνας ανέβασε στροφές προηγήθηκε με 28-26, τα Τρίκαλα έφεραν το ματς στον πόντο (31-30), με το ημίχρονο να κλείνει με τους φιλοξενούμενους μπροστά με 33-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πατρινοί βρίσκονταν μπροστά στο σκορ, έφτασαν να προηγούνται με 10 (49-39), αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Με φοβερή αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο και με πρωταγωνιστή τον Τσαγκαράκη, προηγήθηκαν με 63-58. Ο Απόλλωνας μείωσε σε 63-60 αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό και έτσι τα Τρίκαλα πήραν μια σπουδαία νίκη με 65-60.

Τα Δεκάλεπτα: 19-19, 30-33, 46-50, 65-60

ΤΡΙΚΑΛΑ: Κάφεϊ 6, Μπιρούτα 9 (1), Τσαγκαράκης 16 (4), Μπάρλοου 13 (2), Χότον 2, Μανωλόπουλος, Λίποβι 5 (1), ΜακΜίλαν 10 (1), Καλλές 4, Βαρυτιμιάδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ: Ράσελ 8, Μαστρογιαννόπουλος, Κουζέλογλου 6, Τσιάρας 4 (1), Καλινόσκι 10 (0/6 τρίπ.), Χίκεϊ, Βεργίνης 9, Σλαφτσάκης 5, Μπάβτσιτς 15 (3), Βίτκοβατς 3 (1).