Η Νίκη Προαστείου απέκλεισε την Παναχαϊκή - Προκρίσεις για Ακράτα, Δαβουρλή και Παναιγιάλειο

Η Νίκη Προαστείου απέκλεισε την Παναχαϊκή στα πέναλτι με 5-4. Ο κανονικός αγώνας έληξε με 0-0 και η παράταση 1-1. Τα τέρματα είχαν σημειώσει...

Η Νίκη Προαστείου απέκλεισε την Παναχαϊκή στα πέναλτι με 5-4. Ο κανονικός αγώνας έληξε με 0-0 και η παράταση 1-1. Τα τέρματα είχαν σημειώσει ο Μικελάτος στο 1′ λεπτό της παράτασης και αμέσως μετά ο Αντωνόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.
ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ : Μποσγανάς, Μανούσος, Πολύδωρος, Θεοδωρακόπουλος, Σταματάκης, Διαμαντόπουλος, Ντζανής, Πατρώνης, Σαμαντάς, Ζεκιάι, Φούντος

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Μπαμπούνης, Πολίτης (62’ Παπαχρονόπουλος), Στασινόπουλος, Σμιλτος, Μικές, Κωνσταντακόπουλος, Γούλας, Καρακλάιτς (78’ λ.τ. Κυβελίδης), Κατσής (46’ Λιμάτσι), Λούσκος (72’ Αλεξόπουλος), Μικελάτος

Προκρίσεις για Ακράτα, Δαβουρλή και Παναιγιάλειο
Η Αιγείρα /Ακράτα κέρδισε με 7-1 τον Αετό Ρίου, ενώ ο Δαβουρλής με 4-1 τον Αχαϊό, ο οποίο έχασε δύο πέναλτι, τα οποία απέκρουσε ο πορτιέρο Παπανικολάου.
Μίνι-έκπληξη η νίκη-πρόκριση του Αχαίκου επί της ΑΕ Πάτρα με 2-1.
Και ο Παναιγιάλειος πέρασε στην επόμενη φάση, αφού κέρδισε την Θύελλα Αιγίου.