Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: "Βραχυκύκλωμα" από την "Θύελλα" στο Αίγιο και ήττα με 2-1

Ένα κακό πρόσωπο έδειξε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου η Α.Ε.Καλαβρύτων και μοιραία γνώρισε την ήττα από την "Θύελλα" με 2-1. Τα...

Τα Καλάβρυτα, εκτός από το τελευταίο 10λεπτο του αγώνα δεν θύμισαν σε τίποτα την δυνατή, δημιουργική και αποτελεσματική ομάδα των 6 πρώτων αγωνιστικών, κάνοντας πολλά λάθη και χωρίς πολλές ευκαιρίες, αφού η ομάδα του Αιγίου, "βραχυκύκλωσε" το κέντρο των Καλαβρύτων και με δύο ευκαιρίες στο 67’ και στο 81’ με τον Καραΐνδρο, να "χτυπά" αποτελεσματικά, κατάφερε να πάρει την νίκη.
Τα Καλάβρυτα "ξύπνησαν" στο τελευταίο 10λεπτο όπου άσκησαν πίεση, μείωσαν στο 89' με αυτογκόλ του Θεοφανόπουλου και έχασαν μια ακόμα ευκαιρία στο 94', αλλά ο χρόνος για ολική ανατροπή είχε περάσει.

Τα αποτελέσματα της Α' κατηγορίας:
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Νίκη Προαστίου -Δαβουρλής K. 92 3-1 (12΄Σαμαντάς, 27΄ Ζεκιάϊ, 49΄πεν. Διαμαντόπουλος – 58΄Ανδρεοσόπουλος)
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Άνω Καστρίτσι 3-0 (68΄Τρίγκας, 74΄, 82΄ Σπανός)
Θύελλα Αιγίου-Καλάβρυτα 2-1 (68΄, 81΄ Καραΐνδρος – 89΄αυτ. Θεοφανόπουλος)
Αετός Πατρών-Αετός Ρίου 3-1 (30΄ Παπαδιονυσίου, 39΄ Λαζανάς, 91΄Κλουκίνας -51΄αυτ. Ραμαντάνης)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Παραλίας 1-0 (72΄ Κοκκίνης Δοκάρι: 24’ Πυρρής , Αποβολή: 88’ Βγενόπουλος)
Αχαιός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι 0-4 (50΄,70΄ Μαντάς, 59΄Γκότσης, 89΄ Α. Βλάχος)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου 0-4 (25΄, 53΄, 66΄Αποσκίτης, 93΄Μπονόβας)
ΑΠΣ Πάτραι-Ατρόμητος Πατρών 2-0 (40΄ Φούφουλας ,63΄ αυτ. Βασιλείου)