HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Breaking News:

latest

Το Πρόγραμμα της Α.Ε.Καλαβρύτων για την Β΄φάση του Πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση της Β΄φάσης του Πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας για το πρόγραμμα ...

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση της Β΄φάσης του Πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας για το πρόγραμμα των playoff και playout
Στην κλήρωση παραβρέθηκαν εκπρόσωποι των ομάδων ο Πρόεδρος της ΕΠΣ κ. Δανιήλ μέλη του Δ.Σ. της ΕΠΣ και της επιτροπής διαιτησίας. 
Την Α.Ε.Καλαβρύτων εκπροσώπησε ο Γενικός Αρχηγός της ομάδας κ. Νίκος Κυριαζής, ο οποίος δήλωσε σχετικά: 
"Παραβρέθηκα σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας εκπροσωπώντας την Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ, στην κλήρωση της Β΄Φάσης (playoff και playout) του Πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας.Έγινε μια άψογη διαδικασία κλήρωσης και διευθετήθηκαν αγωνιστικά και τεχνικά θέματα μέσα από διαλογική συζήτηση των εκπροσώπων των ομάδων και της διοίκησης της ΕΠΣ.Η ομάδα μας καλείται να αντιμετωπίσει σε 8 αναμετρήσεις - τελικούς, άξιες και δυνατές ομάδες και να αποδείξει εντός αγωνιστικών χώρων, οτι η θέση της είναι στην Α΄κατηγορία. Τόσο η σειρά των αγώνων, όσο και τα εντός και εκτός έδρας παιχνίδια, δεν μας απασχόλησαν. Η ομάδα μας είναι έτοιμη με ποιότητα και πάθος να αντεπεξέλθει, όπως έχει αποδείξει, σε κάθε δυσκολία.Εύχομαι πάνω απ όλα υγεία στους αθλητές όλων των ομάδων και να διεξαχθούν αγώνες μέσα σε αθλητικό πνεύμα, που θα αναδείξουν νικητές τους καλύτερους και αυτούς που πραγματικά αξίζουν.Η Α.Ε.Καλαβρύτων, η ομάδα παράδειγμα στην Αχαΐα, ανέβηκε για να μείνει και θα μείνει στην κατηγορία."

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των play out
1η αγωνιστική 7 και 8 Μαρτίου:
Δίας-Άρης Πατρών
Λιμνοχώρι-Πάτραι
Πήγασος-Θύελλα Αιγίου
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καλάβρυτα
Αχαιός-Αιγείρα/Ακράτα
Αναγέννηση-Δαβουρλής Κ΄92
Αστέρας Τσουκαλεΐκων-ΑΠΟ Αρόης
Πάτρα 2005-Ηρακλής Πατρών

2η αγωνιστική:
Πάτραι-Δίας
Θύελλα Αιγίου-Λιμνοχώρι
Καλάβρυτα-Πήγασος
Αιγείρα/Ακράτα-Δόξα Χαλανδρίτσας
Δαβουρλής-Αχαιός
Αρόη-Αναγέννηση Πατρών
Ηρακλής Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Άρης Πατρών-Πάτρα 2005

3η αγωνιστική:
Δίας-Θύελλα Αιγίου
Λιμνοχώρι-Καλάβρυτα
Πήγασος-Αιγείρα/Ακράτα
Δόξα Χαλανδρίτσας-Δαβουρλής Κ΄92
Αχαιός-Αρόη
Αναγέννηση Πατρών-Ηρακλής Πατρών
Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Άρης Πατρών
Πάτρα 2005-ΑΠΣ Πάτραι

4η αγωνιστική:
Καλάβρυτα-Δίας
Αιγείρα/Ακράτα-Λιμνοχώρι
Δαβουρλής-Πήγασος
Αρόη-Δόξα Χαλανδρίτσας
Ηρακλής Πατρών-Αχαιός
Άρης Πατρών-Αναγέννηση Πατρών
Πάτραι-Αστέρας Τσουκ.
Θύελλα Αιγίου-Πάτρα 2005

5η αγωνιστική:
Δίας-Αιγείρα/Ακράτα
Λιμνοχώρι-Δαβουρλής
Πήγασος-Αρόη
Δόξα Χαλανδρίτσας-Ηρακλής Πατρών
Αχαιός-Άρης Πατρών
Αναγέννηση Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι
Αστέρας Τσουκ.-Θύελλα Αιγίου
Πάτρα 2005-Καλάβρυτα

6η αγωνιστική:
Δαβουρλής-Δίας
Αρόη-Λιμνοχώρι
Ηρακλής Π.-Πήγασος
Άρης Πατρών-Δόξα Χαλ.
ΑΠΣ Πάτραι-Αχαιός
Θύελλα Αιγίου- Αναγέννηση Π.
Καλάβρυτα-Αστέρας Τσουκ.
Αιγείρα/Ακράτα-Πάτρα 2005

7η αγωνιστική:
Δίας-Αρόη
Λιμνοχώρι-Ηρακλής Π.
Πήγασος-Άρης Π.
Δόξα Χαλανδρίτσας-Πάτραι
Αχαιός-Θύελλα Αιγίου
Αναγέννηση Π.-Καλάβρυτα
Αστέρας Τσουκ.-Αιγείρα/Ακράτα
Πάτρα 2005-Δαβουρλής

8η αγωνιστική:
Ηρακλής Π.-Δίας
Άρης Π.-Λιμνοχώρι
ΑΠΣ Πάτραι-Πήγασος
Θύελλα Αιγίου-Δόξα Χαλ.
Καλάβρυτα-Αχαιός
Αιγείρα/Ακράτα-Αναγέννηση Π.
Δαβουρλής-Αστέρας Τσουκ.
Αρόη-Πάτρα 2005

Αναλυτικά το πρόγραμμα των playoff
1η αγωνιστική:
Παναιγιάλειος – Αχαϊκή
Αετός Πατρών – Πανομβριακός
Νίκη Προαστίου – Δόξα Παραλίας
Κεραυνός Αγ.Βασ. – Ατρόμητος

2η αγωνιστική:
Αχαϊκή – Αετός Πατρών
Δόξα Παραλίας – Παναιγιάλειος
Ατρόμητος – Νίκη Προαστίου
Πανομβριακός – Κεραυνός Αγ.Βασιλείου

3η αγωνιστική:
Αετός Πατρών- Δόξα Παραλίας
Παναιγιάλειος – Ατρόμητος Πατρών
Νίκη Προαστίου – Πανομβριακός
Κεραυνός Αγ.Βασ. – Αχαϊκή

4η αγωνιστική:
Ατρόμητος – Αετός Πατρών
Πανμοβριακός – Παναιγιάλειος
Αχαϊκή – Νίκη Πρ.
Δόξα Παρ. – Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

5η αγωνιστική:
Πανμοβριακός – Αετός Π.
Αχαϊκή – Παναιγιάλειος
Δόξα Παρ. – Νίκη Πρ.
Ατρόμητος – Κεραυνός Αγ. Βασ.

6η αγωνιστική:
Αετός Πατρών-Αχαϊκή
Παναιγιάλειος-Δόξα Πατρών
Νίκη-Ατρόμητος Πατρών
Κεραυνός-Πανμοβριακός

7η αγωνιστική:
Δόξα Παραλίας-Αετός
Ατρόμητος-Παναιγιάλειος
Πανμοβριακός-Νίκη
Αχαϊκή-Δόξα Παραλίας

8η αγωνιστική:
Aετός Πατρών-Ατρόμητος Πατρών
Παναιγιάλειος-Πανμοβριακός
Νίκη-Αχαϊκή
Κεραυνός-Δόξα Παραλίας

Δεν υπάρχουν σχόλια