Α.Ε.Καλαβρύτων: Φιλική επικράτηση στην Τέμενη (1-2)

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Τέμενης η ομάδα των Καλαβρύτων επικράτησε του Αστέρα Τέμενης με σκορ 2-1 από τα Καλάβρυτα. ...

Τα Καλάβρυτα δεν έπαιξαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, καλά, με εξαίρεση δυο δεκάλεπτα κυρίως στο δέυτερο ημίχρονο όπου και κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και να επικρατήσουν στο τελικό σκορ.  Στα αξιοσημείωτα το τέρμα του Μιχάλη Γιαννόπουλου που έχει σκοράρει και στα τέσσερα έως τώρα φιλικά σημειώνοντας επτά τέρματα.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με σκόρερ τον Δημήτρη Λυμπέρη στο 18΄.
Τα Καλάβρυτα γύρισαν το παιχνίδι στην επανάληψη με σκόρερ τους Δημήτρη Καλαμαρά στο 62΄ και Μιχάλη Γιαννόπουλο στο 74΄.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ: Κοντογεώργης, Αϊντίν, Σολωμός, Θεοδωρόπουλος, Οικονομόπουλος, Δορλής, Μιχαλόπουλος, Παπαδιονυσίου, Ρότσκας, Σπ. Γκιζέλης, Λυμπέρης
Έπαιξαν ακόμη Δημόπουλος, Πολίτης, Χριστοδουλόπουλος, Μαρινάκης, Αν. Αγγελόπουλος, Ψηλός, Καπάνταης

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Τζόβολος, Διον. Καλαμαράς, Φάκος, Παπαδόπουλος, Μενύχτας, Ασπρούκος, Σταύρακας, Γιαννόπουλος, Δημ. Καλαμαράς, Κουτρουμάνης
Έπαιξαν ακόμη και οι, Κοντογεώργης, Παπαδημητρόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Παπαβραμόπουλος.
Ο Παπαγεωργίου ήταν στον πάγκο αλλά δεν έπαιξε λόγω ενοχλήσεων, ενω απουσίαζαν δικαιολογημένα οι Παπαχριστόπουλος, Σταματόπουλος Ντάλας, Γ. και Ν. Τζαβαλάς.