Σημαντικός βαθμός εκτός έδρας για τα Καλάβρυτα - Βαρία ήττα για το Σκεπαστό

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η ομάδα της Α.Ε.Καλαβρύτων στον εκτός έδρας αγώνα με την Φλόγα Ροδιάς στα πλαίσια της 21ης αγωνιστική...

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η ομάδα της Α.Ε.Καλαβρύτων στον εκτός έδρας αγώνα με την Φλόγα Ροδιάς στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του Γ' ομίλου της ΕΠΣΑ. Η ομάδα των Καλαβρύτων, βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 4' μόλις λεπτό. Στην συνέχεια πίεσε για την ισοφάριση, έχασε ευκαιρίες και στο 21' ο Κουτρουμάνης που επανήλθε μετά τον τραυματισμό του, σημείωσε ένα φοβερό σε δημιουργία και εκτελεση τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64', η Ροδία διπλασίασε τα τέρματα της με γκολ του Κλάιντι. Τα Καλάβρυτα τα έδωσαν όλα για να γυρίσουν το παιχνίδι και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην εκπνοή με τον Νίκο Ντάλα, παίρνοντας ένα σημαντικό βαθμό για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ: Βαρνακιώτης, Δεσποτόπουλος, Ανδρ Λιακόπουλος (90΄ Λεκάϊ), Παν. Λιακόπουλος, Σπανός, Μηλάτος, Κλάϊντι, Χριστόπουλος, Τσιαντομένικο, Μπαντούνας, Γκλαβάς (46΄
Ανδρικόπουλος)
ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Τζόβολος, Χρ. Αλεξόπουλος, Φάκος (86΄ Μπαχάς), Ντάλας, Παπαδόπουλος (81΄ Διον. Καλαμαράς), Κουτρουμάνης (68΄ Κατεργάρης), Δημόπουλος, Θ. Αναγνωστόπουλος, Γ. Αναγνωστόπουλος, Μαρής

Βαρία ήττα για το Σκεπαστό.
Χωρίς ακόμα νίκη στο ενεργητικό της η ομάδα του Σκεπαστού αντιμετώπισε την πρωτοπόρο ομάδα του Διακοπτού σ ένα ματς που θύμιζε αναμέτρηση Δαυϊδ με Γολιάθ. Η ομάδα του Σκεπαστού με σύνθεση ανάγκης αφού δεν συμπλήρωνε  11αδα και γι αυτό "επιστρατεύτηκαν" τρεις νεαροί και ένας παλαίμαχος ποδοσφαιριστής...
Η ομάδα του Σκεπαστού άντεξε για 18 λεπτά, ότα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τζέτζο. Ακολούθησαν άλλα πέντε από το Διακοπτό και ένα από την ομάδα του Σκεπαστού (στο 43' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βραχλιώτη)
ΣΚΕΠΑΣΤΟ: Π. Τραγότσαλος, Παπαγιαννόπουλος, Λινέτας (62΄ Τσάφος), Βραχλιώτης, Τζόβολος, Βασιλακόπουλος, Κανελλόπουλος, Αλ. Μπαρκλέσιας, Παρίσης, Ν. Μπάλιος, Μούσκας
ΔΙΑΚΟΠΤΟ: Μακρής, Γ. Χριστοδουλόπουλος (46΄ Ραμπαβίλας),Κ. Θεοδωρόπουλος, Αντ. Παξιμάδης, Ι. Παξιμάδης, Γεωργακόπουλος (58΄ Θεοδούλης), Γεωργίου, Μπακατσέλος, Μητρόπουλος, Τσέντζος (60΄ Χρ. Χριστοδουλόπουλος), Μαρής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 21ης Αγωνιστικής
Φλόγα Ροδιάς – Καλάβρυτα 2-2 (4΄ Τσιαντομένικο, 64΄ Κλάιντι / 21΄ Κουτρουμάνης, 89΄ Ντάλλας)
Σκεπαστό – Διακοπτό 1-6 (43΄ πεν. Βραχλιώτης / 18΄ Τσέντζος, 39΄ αυτ. Βραχλιώτης, 45΄ πεν. 77΄ Μητρόπουλος, 56΄ Μαρής, 63΄ πεν. Θεοδούλης)
Ακράτα – Απόλλων Αιγίου 4-2 (15΄ Τόλιας, 51΄ Πιχλίνσκι, 63΄ Σταυρόπουλος, 86΄ Ν. Παναγόπουλος / 65΄ Θεοτοκάτος, 76΄ πεν. Μικές)
Αχιλλέας Καμαρών – Αργυρά 1-6 (36΄ αυτ. Κώνστας / 10΄, 12΄, 27΄, 34΄ Μπαντούνας, 16΄ Φερτάκης, 57΄ Πετρ. Διγγελόπουλος)
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Αναγέννηση/Αίας 5-0 (7΄ Τσαμτσούρης, 10΄ αυτ. Χατζιάϊ, 31΄, 39΄ Φράγγος, 37΄ Στούπας)