Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Επικράτησε 3-2 του Ηρακλή Πατρών (ΦΩΤΟ)

Με άλλη μια νίκη, την 6η κατα σειρά, πέτυχε η Α.Ε.Καλαβρύτων στο Δημοτικό στάδιο Καλαβρύτων, αντιμετωπίζοντας τον Ηρακλή Πατρών με σκορ 3-2...

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 5' με πέναλτι, βάζοντας δύσκολη εξίσωση στην ομάδα των Καλαβρύτων, η οποία όμως κατάφερε να γυρίσει το ματς πριν το ημίχρονο με τέρματα του Γκλαβά στο 35' και του Μητρόπουλου στο 45'
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το 2-2 στο 54' και σαν να μην έφτανε αυτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ασπρούκος στο 62'. Τα Καλάβρυτα αν κα με 10 παίκτες έψαξαν το γκολ της νίκης το οποίο ήρθε στο 79' με τρομερή κεφαλιά του Σταύρου Τσαβαλά και με την μπάλα να καρφώνεται στο δεξιό "Γ" των φιλοξενουμένων.