Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη των κοριτσιών της Α.Ε.Καλαβρύτων στην Πάτρα

Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα (πρώτη εκτός έδρας) πανηγύρισε η νεοσύστατη γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Καλαβρύτων που επικράτησε στην Πάτρα...

Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα (πρώτη εκτός έδρας) πανηγύρισε η νεοσύστατη γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Καλαβρύτων που επικράτησε στην Πάτρα της Π.Ο. Αυτόνομη με σκορ 4-0 μετά από μιά εξαιρετική εμφάνιση..
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 2-0 χάρις τα γκολ της Μίνας Κορδή στο 24′ και στο 39′.
Στο δεύτερο ημίχρονο, τα κορίτσια των Καλαβρύτων, σκόραραν αλλά δύο τέρματα με την Μίνα Κορδή που πέτυχε χατ-τρικ στο 68′ και την Κακαβά στο 80′ που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Αχαιός Νίκος Χρονάς με βοηθούς την Σταθοπούλου Αλεξία και Σωτηρόπουλο Δημήτρη του ίδιου συνδέσμου.