Η Α.Ε.Καλαβρύτων σκόρπισε στους... ΕΞΙ ανέμους τον Κεραυνό... (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Το πρώτο επίσημο εντός έδρας παιχνίδι για την φετινή ποδοσφαιρική χρονιά, έδωσε σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Καλαβρύτων η Α.Ε...

Το πρώτο επίσημο εντός έδρας παιχνίδι για την φετινή ποδοσφαιρική χρονιά, έδωσε σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Καλαβρύτων η Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ, αντιμετωπίζοντας για τον κύπελλο ΕΠΣ Αχαΐας την ομάδα του Κεραυνού Σελιανιτίκων.
Τριάντα λεπτά άντεξαν οι φιλοξενούμενοι με την ομάδα των Καλαβρύτων σε αυτό το διάστημα να χάνει πολλές ευκαιρίες χωρίς να σκοράρει. Στο 31΄λεπτό ένα φοβερό σουτ του Γιώργου Μενύχτα, άνοιξε το σκορ και ξεκλείδωσε το τέρμα των αντιπάλων. Απο κει και πέρα άρχισε το πάρτι για τα Καλάβρυτα. Φάσεις και γκολ διαδέχονταν το ένα το άλλο.
Για την ομάδα του Κωστή Βλάχου σκόραραν οι Γιώργος Μενύχτας στο 31΄, Μιχάλης Γιαννόπουλος στο 42΄, στο 51΄ Γιώργος Τσαβαλάς, στο 63΄ και στο 75΄ Θόδωρος Κουτρουμάνης και στο 85΄ Δημήτρης Καλαμαράς
Από πλευράς φιλοξενούμενων στο 71΄ ο Ηλίας Σερβές απλά είχε μειώσει το σκορ σε 4-1, πετυχαίνοντας έτσι το γκολ της τιμής για την ομάδα του.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Τζόβολος (58΄ Μπερτσουκλής), Διον. Καλαμαράς, Φάκος, Παπαγεωργίου (46΄ Παπαβραμόπουλος), Σταύρακας (58΄ Παπαδόπουλος), Κουτρουμάνης, Μενύχτας, Γιαννόπουλος (50΄ Γ. Τσαβαλάς), Δημ. Καλαμαράς, Σταματόπουλος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ: Αγγ. Μερκούρης, Αντωνόπουλος, Δ. Σωτηρόπουλος, Σπ. Μερκούρης, Μεντζελόπουλος, Σπ. Γεωργακόπουλος, Π. Γεωργακόπουλος, Ρηγόπουλος, Σερβές, Μαραγκόπουλος (72΄ Γεμιχόπουλος), Χριστόπουλος