Με την συμμετοχή πολλών Καλαβρυτινών πραγματοποιήθηκε ανήμερα της εορτής των Τριών Ιεραρχών (30/1/16) στον Ιερό Ναό Παναγίας Χρυσοσπηλαιωτί...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEia3g_VJXLvK-gFng-KyzcIpbwG7foWU7hTb84CdIvE1CMzxnnkHk8FjejT_oLSkQPnnmSpXTt6HU4CoIHhXyxIWDxvZ2CP0XX7v8SDYkvWe2KjIDpDJKh3Hj-_gDEp-tOqXCawe_2GE3k/s1600-rw/4.jpg)
Με την συμμετοχή πολλών Καλαβρυτινών πραγματοποιήθηκε ανήμερα της εορτής των Τριών Ιεραρχών (30/1/16) στον Ιερό Ναό Παναγίας Χρυσοσπηλαιωτίσσας στην Αθήνα η Θεία Λειτουργία υπὲρ του Πανελληνίου Ἱεροῦ Προσκυνήματος του Τάματος του Έθνους. Στην Θεία Λειτουργία χοροστάτησε ο Μητροπολίτης Καλαβρύτων και Αιγιαλέιας κ.κ. Αμβρόσιος και παρευρέθησαν μεταξύ άλλων, ο Δήμαρχος Καλαβρύτων κ. Γ. Λαζουράς, ο τ. υπουργός κ. Αν. Ζαΐμης, ο επίτιμος Πρόεδρος της Παγκαλαβρυτινής Ένωσης κ. Γ.Κοσμάς, ο υπεύθυνος τύπου της Παγκαλαβρυτινής Ένωσης κ. Ν. Κυριαζής, ο Πρόεδρος των Κρινοφυτινών κ. Κ. Κατσιάρης, ο Πρόεδρος των Δρυμοτών κ. Αθ. Χριστοδουλόπουλος, ο βουλευτής Αχαΐας κ. Ν. Νικολόπουλος και πολλοί άλλοι.
Την όλη εκδήλωση διοργάνωσε το Σωματείο Φίλοι του Τάματος του Έθνους, πρόεδρος του οποίου είναι ο κ. Αναγνωστόπουλος από το Σοποτό Καλαβρύτων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhG144wJzQ31OE6MEcnrTovNTN5UMsNdkQ3jGnfMMEzepFGcukdDIMB_CJPPzBPj_gWWSyI_qB6F-adwbjJtTKYdhSz1eAvBgX5QtIOZRBJw8b60lc_J7c6Myfaxe5wIgTycxCr1eIcxsg/s1600-rw/1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsvmUDeDsggq-bbz72vD5JT-PzVdF5guX72g7ODRNf7IX_P80jjDOsMpMht5PJaomEw_G_Us5qLBtKxNQS-_wAJobzkKKYESoRLx2nqcSh_pnVeRLHrvx-8acDniCjDTNBUjzQ6VVN9BU/s1600-rw/2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhdrbPSPCPUyaDPu_qkS23lNT9AguEox9xgJ5qrsSBSeom633WqJP8DdGv60ukni6ntTNbXt80LM9Hzj6oD_cDiaxvI4t0KEzeQiu8hXHo9w7kZqCxA3k2I7SnxqxZ8A-K5oPhPIsXXAso/s1600-rw/6.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEikE74IwW3koukNqlb_E2_4WspHKOFKOFyUTspmDXxHrheMfD1HKx7MkKdPQo8C-qhCLxisihYmMF96fMK-_SBo00P34qDHleLnZJcilHLK4MOT8uqz4mGsdlex-BKxvpAw8BCqAYnm1kg/s1600-rw/3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjfofjgsHiGPK-rHkg65B0J_Z2K70rcOghjlOrGZG708P-ToTAOM-NEiGcuD_uxNJR_th_D0K1ik9yLWuOzWHLJpHiN1qw43FSvN6R5dkqJUESi96DqM4T8h8JKcp2q6aYmTjPLFKxx3fE/s1600-rw/9.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLmMd10t_f0QFofii8PJ8GdW337Z6Wt49B2uwNvn8ZAXSA97rCe1bETiIdpE-gMpoHwPNZ6neQO-OlBGadunilhTHlkSlAzvwofjp7Htp_Ub5DWv63uxTrLil7HOp_ZRpYOw7GhuGEY4g/s1600-rw/10.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjgYtSgcEN_DFDrY9sqJSuhIUTReG0oXZBflcweZ9GPHW46R51w4tNbXCwfEzwTy2V58zM9gdiKejcllPJXxes8OjcA97N9IResY-BYqmUDcToi675zTb5ey_ZUJQXbL0BN-yNswHpFGUU/s1600-rw/11.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjEv0h8nUpl4S8oEvQ2DtOdT8rC9OQieLrz8_vpFRbhR1bZb08EYMsB0XmBp-IFG24tAZvKfHo9jzeu6a98Kv33hNyj-4N0oij-Arj-vbKO364SSeF9VXGAv7mV0bBJaZ4BL9h24K5Bg_0/s1600-rw/15.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.