Ανώμαλη Προσγείωση για την Α.Ε.Καλαβρύτων (φωτό)

Με ήττα συνέχισε η Α.Ε.Καλαβρύτων την πορεία της στο πρωτάθλημα της Γ’κατηγορίας. Στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα της, ηττήθηκε «με κάτω ...

Με ήττα συνέχισε η Α.Ε.Καλαβρύτων την πορεία της στο πρωτάθλημα της Γ’κατηγορίας.
Στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα της, ηττήθηκε «με κάτω τα χέρια» από τον Φοίνικα Σαλμενίκου με σκορ 4-0.
Η ομάδα μας δεν μπήκε καθόλου στο κλίμα του αγώνα και χαρακτηριστικό είναι ότι από το 5’ λεπτό ήταν πίσω στο σκορ με τέρμα του Αντωνόπουλου Γ. Η κατάσταση δεν διορθώθηκε στην συνέχεια με αποτέλεσμα στο ημίχρονο ο Φοίνικας να καταφέρνει να φτάνει με άνεση στα καρέ του Πατερέλη και να απειλεί συνεχώς. Η νίκη της ομάδας του Σαλμενίκου οριστικοποιήθηκε πριν το μισάωρο με δύο απανωτά γκολ του Κανάγια Κ. ενώ πριν τελειώσει το ημίχρονο η αιγιώτικη ομάδα έφτασε και σε τέταρτο τέρμα με τον Ράπτη Μ. δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της.
Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ το αποτέλεσμα είχε ήδη κριθεί οι νεαροί παίκτες της Α.Ε.Κ κατάφεραν να μετριάσουν κάπως τις εντυπώσεις και παίζοντας πιο ψυχωμένα προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ της τιμής δίχως όμως να γίνουν αποτελεσματικοί. Στις σημαντικότερες φάσεις των Καλαβρύτων, στο 47’ μετά την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Φοίνικα ο Αναγνωστόπουλος Γ.προσπάθησε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα αλλά σημάδεψε το δοκάρι ενώ 10 λεπτά αργότερα η κεφαλιά του Σερανίτη Κ. μετά από κόρνερ του Πεντζιά πέρασε άουτ.
Την επόμενη εβδομάδα η Α.Ε.Καλαβρύτων αντιμετωπίζει πάλι εκτός έδρας τις Δάφνες σκοπεύοντας σε μία καλύτερη εμφάνιση και σε ένα καλύτερο αποτέλεσμα.
σύνθεση Α.Ε.Κ.:Πατερέλης Δ , Πεντζιάς Α , Λεχουρίτης Ι , Τζουμάκας Α , Κανελλόπουλος Η , Μπερτσουκλής Γ ,Κακκαβάς Κ (55' Τσαβαλάς Γ) , Θανόπουλος Β , Σερανίτης Κ , Ροϊδούλιας Η , Αναγνωστόπουλος Γ
Υ.Γ. η διοίκηση της Α.Ε.Καλαβρύτων θέλει να ευχαριστήσει την αντίστοιχη του Φοίνικα για την άψογη φιλοξενία τους και θα προσπαθήσει να την ανταποδώσει στον δεύτερο γύρο