Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Όλα στραβά πήγαν στις Καμάρες (ΦΩΤΟ)

Όλα στραβά πήγαν στις Καμάρες για την Α.Ε.Καλαβρύτων και μοιραία γνώρισε την ήττα με 1-0 από την τοπική ομάδα. Στο... χωράφι των Καμα...

Στο... χωράφι των Καμαρών, που μόνο ποδόσφαιρο δεν μπορούσες να παίξεις, η Α.Ε.Κ. είχε την υπεροχή από το πρώτο λεπτό με ανούσια όμως κατοχή μπάλας και κακό ποδόσφαιρο.
Κομβικό σημείο για την εξέλιξη του παιχνιδιού το 54΄λεπτό όπου ο Δημήτρης Καλαμαράς βρέθηκε μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα των Καμαρών και πριν σκοράρει ανετράπη από πίσω από αμυντικό χωρίς να δοθεί η εσχάτη των ποινών. Στο σημείο εκείνο ο παίκτης των Καλαβρύτων αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με σοβαρό τραυματισμό και διακομίσθη στο Νοσοκομείο Αιγίου.
Δεν έφτανε αυτό και ήρθε η φάση του 67΄όπου η Α.Ε.Κ. κέρδισε καθαρό πέναλτι, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει ο Θ. Αναγνωστόπουλος (απέκρουσε ο Γιαννέλος).

Διαιτητής: Χρονάς Νικόλαος
Γκολ: 36’ Μητρόπουλος
Χαμένο πέναλτι: 67’ Θ. Αναγνωστόπουλος (απόκρουση)

Το φιλμ του αγώνα:
Στο 19' την κεφαλιά του Θ. Αναγνωστόπουλου απόκρουσε ο Γιάννελος.
Στο 23' σούτ του Καλαμαρά έφυγε πάνω από τα δοκάρια
Γκολ για τον Αχιλλέα στο 36' από τον Πέτρο Μητρόπουλο, μετά από κόρνερ του Καρέλη.
Στο 50' το φάουλ του Δ. Καλαμαρά έδιωξε με τα πόδια ο Γιαννέλος.
Στο 51΄ το σουτ του Δημόπουλου απομάκρυνε με το κεφάλι πάνω στη γραμμή ο Λιόσης.
Στο 54' δεν έδωσε το καθαρό πέναλτι (+αποβολή) πάνω στον Καλαμαρά.
Στο 67' το χαμένο πέναλτι του Θ. Αναγνωστόπουλου, που απέκρουσε ο Γιαννέλος.
Στο 77' Σουτ του Μπαχά μπλόκαρε ο Γιαννέλος.

Αχιλλέας Καμαρών: Γιαννέλος, Τ. Καραμπούλας (68’ Ηλ. Καραμπούλας), Ντακούλιας, Ρουμελιώτης, Λιόσης, Μπαρμπούνης, Καρέλης, Μητρόπουλος, Χαλκίδης (91’ Σ. Καραχάλιος), Πέτση, Γιαννούλιας (85’ Ηλίας).
Καλάβρυτα: Λέσης, Τζόβολος (68’ Μπαχάς), Αλεξόπουλος, Παπαγεωργίου, Ντάλας, Παπαδόπουλος, Σταματόπουλος, Δημόπουλος (76’ λ.τ. Γ. Αναγνωστόπουλος), Βραχλιώτης (68’ Πολυζωγόπουλος), Δημ. Καλαμαράς (57’ λ.τ. Γκεράρντ), Θ. Αναγνωστόπουλος.