• Η Α.Ε.Καλαβρύτων δεν τα κατάφερε στο Διακοπτό

Reporter: ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ NEWS
    Published: Δευτέρα, 2 Οκτωβρίου 2017
    A- A+
    Την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα των Καλαβρύτων από το Διακοπτό με 2-1. Ο Μπακατσέλος στο 36΄ άνοιξε το σκορ για το συγκρότημα του Μιχάλη Τρίψα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Μητρόπουλος έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα της Αιγιάλειας. Τα Καλάβρυτα είχαν μια καλή φάση στο 44΄ με το σουτ του Βραχλιώτη να περνάει δίπλα από το δοκάρι.
    Στο 75΄ ο Δημήτρης Καλαμαράς μείωσε για την ομάδα της ορεινής Αχαΐας, βάζοντας την ξανά στο παιχνίδι.
    Το Διακοπτό είχε ακόμα μια φάση στο 80΄, από κόρνερ ο Μαραγκός έπιασε την κεφαλιά, αλλά την έσωσε ο Δημόπουλος πάνω στη γραμμή.
    Στο 61΄ είχε προηγηθεί το δοκάρι του Χρ. Χριστοδουλόπουλου. Η τελευταία καλή φάση άνηκε στους Καλαβρυτινούς. Στο 90΄ ο Αναγνωστόπουλος θα εκτελέσει το κόρνερ, κεφαλιά του Δημόπουλου, η μπάλα θα χτυπήσει στην πλάτη του Mπακατσέλου και ο τερματοφύλακας, Μακρής θα διώξει εκ νέου σε κόρνερ.
    Τα Καλάβρυτα ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Σταματόπουλου στις καθυστερήσεις.
    Συνθέσεις:
    Διακοπτό:Μακρής, Μπακατσέλος, Ραμπαβίλας, Α. Παξιμάδης, Ι. Παξιμάδης, Κριστιάν (73’ Γ. Χριστοδουλόπουλος), Χρ. Χριστοδουλόπουλος (87’ Χίλα), Γεωργακόπουλος, Μητρόπουλος (85’ Τριανταφυλλόπουλος), Τσέντζος, Γεωργίου (78’ Λίβας).
    Καλάβρυτα: Λέσης, Δ. Τζόβολος (67’ Παπαδάτος), Χρ. Αλεξόπουλος (80’ Μπαχάς), Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Διον. Καλαμαράς (56’ Κουτρουμάνης), Γκεράρντ (30’ Σταματόπουλος), Δημόπουλος, Βραχλιώτης, Δημ. Καλαμαράς, Γ. Αναγνωστόπουλος.