Navigation

Έτσι ηττήθηκε η Εθνική (vid)

Η Εθνική Ανδρών, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Α' Όμιλου του Ευρωμπάσκετ, ηττήθηκε από την Γαλλία με 95-87. Δείτε πως διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Η 2η αγωνιστική του Ευρωμπάσκετ ολοκληρώθηκε, με την Εθνική μας Ομάδα να βρίσκεται μέχρι στιγμής στο 1-1, μετά την ήττα της από τη Γαλλία. Δείτε αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσμα, τις βαθμολογίες των Ομίλων, καθώς και το υπόλοιπο πρόγραμμα.

A' Όμιλος - Ελσίνκι
Αποτελέσματα
1η αγωνιστική (31/8)
Σλοβενία - Πολωνία 90-81
Ισλανδία - Ελλάδα 61-90
Γαλλία - Φινλανδία 84-86

2η αγωνιστική (2/9)
Πολωνία - Ισλανδία 91-61
Ελλάδα - Γαλλία 87-95
Φινλανδία - Σλοβενία 78-81

Βαθμολογία
1. Σλοβενία 2-0
2. Φινλανδία 1-1
3. Ελλάδα 1-1
4. Γαλλία 1-1
5. Πολωνία 1-1
6. Ισλανδία 0-2

Επόμενοι αγώνες
3η αγωνιστική (3/9)
13:45 Γαλλία - Ισλανδία
16:30 Σλοβενία - Ελλάδα
20:00 Φινλανδία - Πολωνία

4η αγωνιστική (5/9)
13:45 Ισλανδία - Σλοβενία
16:30 Πολωνία - Γαλλία
20:00 Ελλάδα - Φινλανδία

5η αγωνιστική (6/9)
14:45 Σλοβενία - Γαλλία
17:30 Ελλάδα - Πολωνία
20:45 Φινλανδία - Ισλανδία

Β΄ όμιλος - Τελ Αβίβ
Αποτελέσματα
1η αγωνιστική (31/8)
Γερμανία - Ουκρανία 75-63
Λιθουανία - Γεωργία 77-79
Ιταλία - Ισραήλ 69-48

2η αγωνιστική (2/9)
Γεωργία - Γερμανία 57-67
Ουκρανία - Ιταλία 66-78
Ισραήλ - Λιθουανία 73-88

Βαθμολογία
1. Ιταλία 2-0
2. Γερμανία 2-0
3. Γεωργία 1-1
4. Λιθουανία 1-1
5. Ουκρανία 0-2
6. Ισραήλ 0-2

Επόμενοι αγώνες
3η αγωνιστική (3/9)
15:45 Γεωργία - Ουκρανία
18:30 Λιθουανία - Ιταλία
21:30 Γερμανία - Ισραήλ

4η αγωνιστική (5/9)
15:45 Ουκρανία - Λιθουανία
18:30 Ιταλία - Γερμανία
21:30 Ισραήλ - Γεωργία

5η αγωνιστική (6/9)
14:45 Γερμανία - Λιθουανία
17:30 Γεωργία - Ιταλία
20:45 Ισραήλ - Ουκρανία

Γ' όμιλος Κλουζ - Ναπόκα
Αποτελέσματα
1η αγωνιστική (1/9)
Ουγγαρία - Κροατία 58-67
Ισπανία - Μαυροβούνιο 99-60
Ρουμανία - Τσεχία 68-83

2η αγωνιστική (2/9)
Μαυροβούνιο - Ουγγαρία 72-48
Τσεχία - Ισπανία 56-93
Κροατία - Ρουμανία 74-58

Βαθμολογία
1. Ισπανία 2-0
2. Κροατία 2-0
3. Τσεχία 1-1
4. Μαυροβούνιο 1-1
5. Ρουμανία 0-2
6. Ουγγαρία 0-2

Επόμενοι αγώνες
3η αγωνιστική (4/9)
15:00 Ουγγαρία - Τσεχία
17:45 Μαυροβούνιο - Κροατία
20:30 Ισπανία - Ρουμανία

4η αγωνιστική (5/9)
15:00 Τσεχία - Μαυροβούνιο
17:45 Κροατία - Ισπανία
20:30 Ρουμανία - Ουγγαρία

5η αγωνιστική (7/9)
14:30 Τσεχία - Κροατία
17:15 Ουγγαρία - Ισπανία
20:45 Μαυροβούνιο - Ρουμανία

Δ'όμιλος - Κωνσταντινούπολη
Αποτελέσματα
1η αγωνιστική (1/9)
Βέλγιο - Μεγάλη Βρετανία 103-9-
Σερβία - Λετονία 92-82
Τουρκία - Ρωσία 73-76

2η αγωνιστική (2/9)
Λετονία - Βέλγιο 92-64
Ρωσία - Σερβία 75-72
Μεγάλη Βρετανία - Τουρκία 70-84

Η βαθμολογία
1. Ρωσία 2-0
2. Σερβία 1-1
3. Βέλγιο 1-1
4. Τουρκία 1-1
5. Λετονία 1-1
6. Μεγάλη Βρετανία 0-2

Οι επόμενοι αγώνες
3η αγωνιστική (4/9)
14:15 Λετονία - Μεγάλη Βρετανία
17:00 Βέλγιο - Ρωσία
21:00 Σερβία - Τουρκία

4η αγωνιστική (5/9)
14:15 Ρωσία - Λετονία
17:00 Μεγάλη Βρετανία - Σερβία
21:00 Τουρκία - Βέλγιο

5η αγωνιστική (7/9)
14:30 Ρωσία - Μεγάλη Βρετανία
17:15 Βέλγιο - Σερβία
20:45 Λετονία - Τουρκία

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ: