Page Nav

Νίκησε ο Ολυμπιακός - Προκρίθηκε η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ θα υπερασπιστεί τον τίτλο της Κυπελλούχου Ελλάδας, καθώς προκρίθηκε στον τελικό της 6ης Μαΐου παρά την ήττα με 0-1 από τον Ολυμπια...

Η ΑΕΚ θα υπερασπιστεί τον τίτλο της Κυπελλούχου Ελλάδας, καθώς προκρίθηκε στον τελικό της 6ης Μαΐου παρά την ήττα με 0-1 από τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ, στον αγώνα ρεβάνς των ημιτελικών, χάρις στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 στο Φάληρο. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Ρομαό στο 82ο λεπτό. Οι ομάδες ολοκλήρωσαν τη συνάντηση με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών Ανέστη και Ντα Κόστα στις καθυστερήσεις.
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστη, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Ροντρίγκες, Χριστοδουλόπουλο, Μάνταλο, Αραούχο.
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού : Καπίνο, Φιγκέιρας, Ντα Κόστα, Ρέτσος, Ντε λα Μπέγια, Ρομαό, Μαρτίνς, Καμπιάσο, Φορτούνης, Μάριν και Ανσαριφάρντ.