Page Nav

Τρομερό ματς με πέντε γκολ στο ντέρμπι της Αθήνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ένα ματς που είχε πέντε γκολ και εναλλαγή συναισθημάτων, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-2 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Ο Παναθηναϊκός ευτύχησε να...

Ο Παναθηναϊκός ευτύχησε να πάρει αέρα δύο τερμάτων με τον Κλωναρίδη και τον Μπεργκ και έκανε ένα φανταστικό πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο στην επανάληψη η ΑΕΚ κέρδισε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι και έτσι μείωσε και στη στη συνέχεια ισοφάρισε σε 2-2. Μέχρι να έρθει ο Μπεργκ και να κάνει το 3-2.
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς, Ροντρίγκες, Μάνταλος, Αραούχο.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ο. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Μολέντο, Χουλτ, Ζέκα, Κουρμπέλης, Βιγιαφάνιες, Εμποκού, Κλωναρίδης, Μπεργκ.