Champions League: Προβάδισμα για Γιουβέντους, περνάει η Σεβίλλη (BINTEO)

Άλλη μιά χορταστική βραδιά Τσάμπιονς Λίγκ και σήμερα. Σεβίλλη και Γιουβέντους έβαλαν βάσεις πρόκρισης απέναντι σε Λέστερ και Πόρτο αντίσ...

Άλλη μιά χορταστική βραδιά Τσάμπιονς Λίγκ και σήμερα. Σεβίλλη και Γιουβέντους έβαλαν βάσεις πρόκρισης απέναντι σε Λέστερ και Πόρτο αντίστοιχα για τους "8" του Τσάμπιονς Λίγκ.
Πόρτο-Γιουβέντους 0-2
Με δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών η Γιουβέντους πήρε σοβαρό προβάδισμα στην υπόθεση πρόκριση στους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ, επικρατώντας με 2-0 της Πόρτο.
Στο 72ο λεπτό άνοιξε το σκορ η Γιουβέντους. Ο Ντιμπάλα προσπάθησε να να βγάλει κάθετη πάσα στον Πιάτσα, η μπάλα κόντραρε, αλλά έφτασε στον Κροάτη ο οποίος μόνος του σούταρει από διαγώνια θέση κάνοντας το 1-0 Δύο λεπτά αργότερα, στο 74' ο Σάντρο έκανε σέντρα από αριστερά, ο Άλβες βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας της Πόρτο και πλάσαρε από κοντά διπλασιάζοντας τα γκολ των μπιανκονέρι
Σεβίλλη - Λέστερ 2-1
Βραχύ προβάδισμα για την πρόκριση στους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε η Σεβίλλη, επικρατώντας της Λέστερ με 2-1.
Στο 25ο λεπτό ο Εσκουδέρο έκανε τη σέντρα απο αριστερά και ο Σαράμπια με μία υπέροχη κεφαλιά νικάει τον Σμάιχελ για το 1-0 υπέρ της Σεβίλλης. Στο 62' η Σεβίλλη διπλασίασε τα τέρματά της. Ο Γιόβετιτς κατέβασε υπέροχα την μπάλα μέσα στην περιοχή, απέφυγε τον Μόργκαν, έστρωσε εξαιρετικά στον Κορέα και αυτός με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0. Σε 2-1 μείωσε η Λέστερ στο 73'. Από τη συνεργασία με τον Γκρέι, ο Ντρινκγουότερ έκανε το γύρισμα και ο Βάρντι με όμορφο πλασέ νίκησε τον Σέρχιο Ρίκο