HIDE_BLOG

Breaking News

latest

Γκέλαρε και στο χωράφι των Ιωαννίνων ο ΠΑΟ - Όλα τα στιγμιότυπα της αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο 31', ο ΠΑΣ κατάφερε να σκοράρει. Δυνατό σουτ του Κούτρη, κόντραρε στον Κόντε και άλλαξε πορεία, καταλήγοντας στο βάθος της εστία...

Στο 31', ο ΠΑΣ κατάφερε να σκοράρει. Δυνατό σουτ του Κούτρη, κόντραρε στον Κόντε και άλλαξε πορεία, καταλήγοντας στο βάθος της εστίας του Βλαχοδήμου για το 1-0..
Πίεσαν ψηλά οι "πράσινοι" και δυσκόλεψαν τους γηπεδούχους και 10 λεπτά αργότερα κατάφεραν να ισοφαρίσουν, όταν στο 56' ο Μπεργκ παίρνει το... ριμπάουντ από την απόκρουση του Πασχαλάκη σε σουτ του Κλωναρίδη και με κοντινό πλασέ κάνει το 1-1 για τον Παναθηναϊκό.
ΠΑΣ: Πασχαλάκης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Μαμπουλού, Καρανίκας, Ακόστα, Λίλα, Γιάκος (Γαρουφαλιάς 68'), Κοζορώνης, Κόντε, Κούτρης (Φόνσι 65')

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βλαχοδήμος, Κουτρουμπής, Τελάντερ (Μολέντο 60'), Κουλιμπαλί, Χουλτ, Λουντ (Βλαχοδημος 64'), Ζέκα, Εμποκού, Βιγιαφάνιες, Κλωναρίδης (Χατζηγιοβάνης 77'), Μπεργκ

Έμειναν στον άσο Κέρκυρα και Λάρισα
Δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο «έγραψαν την ιστορία» της εναρκτήριας αναμέτρησης της 19ης αγωνιστικής της Super League. ΑΕΛ και Κέρκυρα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη Λάρισα, με τους γηπεδούχους να παραμένουν επικίνδυνα κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Ναζλίδης άνοιξε το σκορ στο 80΄ για τους «βυσσινί», ο Νίκιτς απάντησε στο 84΄ για τους «Φαίακες».
ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Ξενοδόχοβ, Μονιάκης (67΄ Κόντορ), Τίκο (46΄ Γκουλουζάντε), Φάρκας, Γκόλιας, Μασαλέσα, Ντέλετιτς, Βαρέλα (74΄ Τσακοπίνο), Καπός, Ναζλίδης, Αβραάμ
ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κεϊτά (66΄ Νίκιτς), Ντιμιτρόφσκι, Γεωργίου, Γκόμες, Κόντος (65΄ Ζορμπάς), Σιόντης (83΄ Γεωργακόπουλος), Ιωάννου, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με επιβλητική εμφάνιση για τον Παναιτωλικό
Οι Αγρινιώτες ήταν εξαιρετικοί κόντρα στον Ατρόμητο κι έφτασαν εύκολα στο τελικό 2-0. Άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι μόλις στο 12ο λεπτό με τον Μαρκόφσκι. MVP ο «ζογκλέρ» Ρόσα, ο οποίος αναστάτωνε σε κάθε του ενέργεια την άμυνα της ομάδας του Περιστερίου, που δεν μπορούσε με τίποτα να βγάλει αντίδραση. Το ματς τελείωσε ουσιαστικά στο 76ο λεπτό όταν ο Μουνιός λίγα λεπτά μετά την είσοδό του εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κοντοέ κι έγραψε το τελικό 2-0.
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μύγας, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Κλέσιο (72’ Μουνιός), Λόπες (68’ Κουτρομάνος), Ρόσα, Μαρκόφσκι (81’ Παπαδόπουλος)
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Κοντοές (78’ Ζησόπουλος), Παντελιάδης, Κυριακίδης (46’ Τόνσο), Μπάγκα, Πλατέλλας (65’ Ντάουντα), Λημνιός, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Λε Ταλέκ