Α.Ε. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Ομορφιές στο χορτάρι αλλά...

Τα Καλάβρυτα για ακόμη μια φορά έβαλαν τη μπάλα... κάτω και απέδωσαν όμορφο και σωστό ποδόσφαιρο, πέτυχαν γκολ αλλά δεν είχαν την τύχη μ...

Τα Καλάβρυτα για ακόμη μια φορά έβαλαν τη μπάλα... κάτω και απέδωσαν όμορφο και σωστό ποδόσφαιρο, πέτυχαν γκολ αλλά δεν είχαν την τύχη με το μέρος τους και έμειναν στην ισοπαλία με τον Ποσειδώνα Πατρών (1-1), στην εξ΄αναβολής αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας
Η ομάδα του Νίκου Γιαννόπουλου ευτύχησε να πετύχει γκολ στο 16' λεπτό με τον Θόδωρο Αναγνωστόπουλο. Ο ποδοσφαιριστής των Καλαβρύτων πήρε την μπάλα, ελίχθηκε στην περιοχή και με ένα τεχνικό πλασέ "άνοιξε" το σκορ στην αναμέτρηση.
Ωστόσο, ο Ποσειδώνας στάθηκε τυχερός όταν μετά από χτύπημα φάουλ, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει, Γιάννη Λέση, διαμορφώνοντας το 1-1 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και απείλησαν σε πολλές στιγμές, τόσο με τον Γιώργο Αναγνωστόπουλο όσο και με τον Σταματόπουλο αλλά αμφότεροι αστόχησαν. Το τελικό αποτέλεσμα αφήνει γλυκόπικρη γεύση, αλλά άπαντες στην ομάδα των Καλαβρύτων αισιοδοξούν για το μέλλον με τέτοιες εμφανίσεις.
Για τα Καλάβρυτα έπαιξαν: Λέσης, Μπάχας (45' Τσαβαλάς), Αλεξόπουλος, Παπαδόπουλος. Ντιουφ, Δημόπουλος, Κουτρουμάνης, Κανελλόπουλος, Αναγνωστόπουλος Γ, Αναγνωστόπουλος Θ. (88' Τσουμάκας), Σταματόπουλος