HIDE_BLOG

Breaking News

latest

Υπέταξε τους "πράσινους" ο Θρύλος! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένας καταιγιστικός Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να πάρει τη νίκη στο καυτό "Γεώργιος Καραϊσκάκης" από τον Παναθη...

Ένας καταιγιστικός Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να πάρει τη νίκη στο καυτό "Γεώργιος Καραϊσκάκης" από τον Παναθηναϊκό με σκορ 3-0, αυξάνοντας έτσι την διαφορά από από τους ¨πράσινους¨ στους 7 βαθμούς.
Το "τριφύλλι" από την μεριά του είχε μεγάλη ευκαιρία να μπει ξανά στο παιχνίδι, αφού είχε κερδίσει πέναλτι στις αρχές του δευτέρου μέρους, ωστόσο ο Λεντέσμα αστόχησε στην μεγαλύτερη ευκαιρία που είχε ο Παναθηναϊκός στην αναμέτρηση.
Πρωταγωνιστής των "ερυθρόλευκων" ήταν ο Κώστας Φορτούνης έχοντας συνεισφορά σχεδόν σε όλα τα γκολ του Ολυμπιακού, βγάζοντας ασίστ στον Μποτία και τον Ιντέγε για να πετύχουν τα γκολ στο 21' και στο 44' αντίστοιχα, ενώ αυτός ήταν που πέρασε ωραία κάθετη μπαλιά στον Σεμπά για να σερβίρει το 2-0 στον Ελιουνούσι.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΜΠΕΝΤΟ): Καπίνο (Λεάλι 60'), Φιγκέιρας, Μποτία (Βιάνα 71'), Ντα Κόστα, Ρέτσος, Μιλιβόγιεβιτς, Μάρτινς, Σεμπά, Ελιουνούσι, Φορτούνης, Ιντέγε
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΣΤΡΑΜΑΤΣΟΝΙ): Στιλ, Κουτρουμπής, Ιμπάρμπο, Ζέκα (Λουντ 56'), Λέτο (Ρινάλντι 73'), Βιγιαφάνιες, Γουακάσο, Λεντέσμα, Μολέδο, Εμποκού (Χουλτ 46'), Κουλιμπαλί