Page Nav

Τα αποτελέσματα των αγώνων του Τσάμπιονς Λιγκ

Η Μπαρτσελόνα ξέσπασε πάνω στην ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, την οποία συνέτριψε 7-0 στην πρεμιέρα του Champions League και διασκέδασε...

Η Μπαρτσελόνα ξέσπασε πάνω στην ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, την οποία συνέτριψε 7-0 στην πρεμιέρα του Champions League και διασκέδασε τις εντυπώσεις για την εντός έδρας ήττα από την Αλαβές.
Ο Λιονέλ Μέσι πέτυχε χατ-τρικ για έκτη φορά στη διοργάνωση των πρωταθλητών, ενώ σκόραραν και τα άλλα δύο μέλη της... θανάσιμης τριάδας MSN, Λουίς Σουάρες και Νεϊμάρ.
Στο Παρίσι ο Έντινσον Καβάνι άνοιξε το σκορ μετά από 44 δευτερόλεπτα για την Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά ο Αλέξις Σάντσες ισοφάρισε στο 78΄, ενώ στο Μόναχο η Μπάγερν του Κάρλο Αντσελότι έκανε περίπατο (5-0) απέναντι στην πρωτάρα Ροστόφ.
Η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε με νίκη 1-0 από το Αϊντχόφεν, με τον Σαούλ να πετυχαίνει το γκολ στο 43΄ και τον Όμπλακ να αποκρούει πέναλτι του Γκουαρδάδο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+2΄).
Τέλος, στη Λισαβόνα η Μπενφίκα κρατούσε τη νίκη στα χέρια της στο ματς με τη Μπεσίκτας, όμως δέχθηκε την ισοφάριση στο 90+3΄ από έναν δικό της παίκτη που αγωνίζεται ως δανεικός στην τουρκική ομάδα, τον Αντερσον Ταλίσκα.
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στην πρεμιέρα του Champions League:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Βασιλεία - Λουντόγκορετς   1-1 (80΄ Στέφεν - 45΄ Καφού)
Παρί Σ.Ζ. - Αρσεναλ  1-1 (1΄ Καβάνι - 78΄ Σάντσες)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπενφίκα - Μπεσίκτας  1-1 (12΄ Τσέρβι - 90+3΄ Ταλίσκα)
Ντιναμό Κιέβου - Νάπολι  1-2 (26΄ Γκάρμας - 36΄,45΄+2΄ Μίλικ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα - Σέλτικ  7-0 (3΄,27΄,60΄ Μέσι, 50΄ Νεϊμάρ, 59΄ Ινιέστα, 75΄,88΄ Σουάρες)
Μάντσεστερ Σίτι -  Γκλάντμπαχ    --Αναβλήθηκε--

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν - Ροστόφ  5-0 (28΄πεν. Λεβαντόφσκι, 45΄+2΄ Μίλερ, 53΄,60΄ Κίμιχ, 90΄ Μπερνάτ)
Αϊντχόφεν - Ατλέτικο Μαδρίτης 0-1  (43΄ Σαούλ)

ΤΕΤΑΡΤΗ (21:45)