HIDE_BLOG

Breaking News

latest

Τα αποτελέσματα των αγώνων του Τσάμπιονς Λιγκ

Με γκολ-φάουλ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 89΄ και γκολ του Άλβαρο Μοράτα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-1 τ...

Με γκολ-φάουλ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 89΄ και γκολ του Άλβαρο Μοράτα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-1 τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο «Μπερναμπέου» στο πιο συγκλονιστικό ματς της πρεμιέρας του Champions League.
Η πρωταθλήτρια Ευρώπης βρέθηκε αντιμέτωπη με το φάσμα της ήττας, αλλά κατάφερε να... αποδράσει, την ώρα που η Μάντσεστερ Σίτι (4-0 τη Γκλάντμπαχ) και η Ντόρτμουντ (6-0 την Λέγκια στη Βαρσοβία) πραγματοποιούσαν επίδειξη δύναμης με το «καλησπέρα» στους ομίλους.
Εντυπωσιακή και η Λέστερ, η οποία στο ντεμπούτο της στο Champions League πέρασε με νίκη 3-0 από τη Μπριζ.