• Οι Αθλητικές Μεταδόσεις της Ημέρας

    Reporter: ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ NEWS
    Published: Σάββατο, 6 Αυγούστου 2016
    A- A+
    Στο σημερινό αθλητικό πρόγραμμα ξεχωρίζουν οι Ολυμπιακοί Αγώνες που ξεκίνησαν σήμερα τα ξημερώματα στο Ρίο της Βραζιλίας.
    Ολυμπιακοί Αγώνες
    14.30 Κωπηλασία (Α - Γ) (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)
    15.00 Ξιφασκία (Γ): Ξίφος Μονομαχίας, ατομικό, φάση των 64 & 32 (OTE Sport1HD)
    15.00 Πόλο (Α): Σερβία-Ουγγαρία, φάση ομίλων (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport4HD)
    16.00 Μπιτς Βόλεϊ (Α - Γ): προκριματικά (OTE Sport2HD)
    16.30 Ενόργανη Γυμναστική (Α): προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
    16.30 Σκοποβολή (Γ): 10 μ. Αεροβόλο Τουφέκι, τελικός (OTE Sport4HD)
    17.20 Πυγμαχία (Α): 60 κ., 81 κ. & 91 κ., προκριματικά (OTE Sport4HD)
    19.00 Κολύμβηση (Α - Γ): προκριματικά (ΕΡΤ1, OTE Sport4HD)
    19.00 Πόλο (Α): Ελλάδα-Ιαπωνία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)
    19.15 Ποδηλασία (Α): Αγώνας Δρόμου, τελικός (OTE Sport3HD)
    19.15 Πινγκ Πονγκ (Α) (ΕΡΤ3)
    20.15 Πόλο (Α): Ελλάδα-Ιαπωνία (OTE Sport1HD, live delay)
    20.15 Μπάσκετ (Α): Αυστραλία-Γαλλία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
    20.25 Γυμναστική (Α): προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)
    21.30 Μπιτς Βόλεϊ (Α - Γ): προκριματικά (OTE Sport4HD)
    21.30 Ενόργανη Γυμναστική (Α): προκριματικά (OTE Sport1HD)
    22.15 Τζούντο: 48 κ. γυναικών/60 κ. αντρών, τελικοί (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
    22.15 Τοξοβολία (Α): ομαδικό, τελικοί (OTE Sport3HD)
    23.00 Ξιφασκία (Γ): Ξίφος Μονομαχίας, ατομικό, τελικοί (OTE Sport1HD)
    23.10 Πινγκ Πονγκ (Α) (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)
    00.30 Ενόργανη Γυμναστική (Α): προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
    00.45 Τένις (Α - Γ): προκριματικά (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)
    01.00 Μπάσκετ (Α): Κίνα-ΗΠΑ, φάση ομίλων (ΕΡΤ1, OTE Sport2HD)
    01.30 Πόλο (Α): Γαλλία-Μαυροβούνιο, φάση ομίλων (OTE Sport4HD)
    02.50 Πόλο (Α): Βραζιλία-Αυστραλία, φάση ομίλων (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport4HD)
    02.50 Πινγκ Πονγκ (Α - Γ): προκριματικά (ΕΡΤ1)
    03.00 Μπιτς Βόλεϊ (Α - Γ): φάση ομίλων (OTE Sport2HD)
    04.00 Κολύμβηση (Α - Γ): τελικοί (ΕΡΤ1, OTE Sport1HD)
    04.30 Μπάσκετ (Α): Βενεζουέλα-Σερβία, φάση ομίλων (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport2HD)
    04.35 Βόλεϊ (Γ): Σερβία-Ιταλία, φάση ομίλων (OTE Sport4HD)
    05.10 Πινγκ Πονγκ (Α) (ΕΡΤ3)
    Τουρνουά Τένις BB&T Atlanta Open
    22.00 1ος ημιτελικός (OTE Sport6HD)
    02.00 2ος ημιτελικός (OTE Sport6HD)
    Επίσης
    14.00 Bundesliga 2: Μπόχουμ-Ουνιόν Βερολίνου (OTE Sport5HD)
    19.00 Φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου: Νανσί-Σπόρτινγκ Χιχόν (OTE Sport8HD)
    19.15 International Champions Cup: Λίβερπουλ-Μπαρτσελόνα (Novasports1 & Novasports1HD)
    21.45 Trophée des Champions: Παρί Σεν Ζερμέν-Λιόν (OTE Sport7HD)

    Δείτε το σημερινό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο
    Ποδηλασία δρόμου, Φορτ Κόπακαμπανα
    15:30 – Ατομικό ανδρών σε δημόσιο δρόμο (αγώνας μεταλλίου) – Γιάννης Ταμουρίδης
    Ενόργανη γυμναστική, Ολυμπιακή Αρένα
    16:30, 20:30 – προκριματικός οργάνων – Λευτέρης Πετρούνιας (κρίκοι), Βλάσης Μάρας (μονόζυγο), Μάριος Γεωργίου (Κύπρος-σύνθετο)
    Κωπηλασία, λίμνη Λαγκόα
    17:00 – προκριματικός διθέσιου σκιφ γυναικών- Κατερίνα Νικολαΐδου, Σοφία Ασουμανάκη
    18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ελαφρών βαρών ανδρών – Στέφανος Ντούσκος, Σπύρος Γιάνναρος, Γιάννης Πέτρου, Παναγιώτης Μαγδανής (αναπληρωματικοί Θωμάς Καραμήτρος, Λευτέρης Κόνσολας)
    Υδατοσφαίριση, «Μαρία Λενκ»
    19:00 – 1ος όμιλος ανδρών – Ελλάδα – Ιαπωνία
    Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
    19:28 – προκριματικός 100μ. πεταλούδα γυναικών – Άννα Ντουντουνάκη, Κρίστελ Βουρνά, Σωτηρία Νεοφύτου (Κύπρος)
    19:48 – προκριματικός 400μ. ελεύθερο ανδρών – Δημήτρης Δημητρίου, Ιάκωβος Χατζηκωνσταντίνου
    21:04 – προκριματικός 100μ. πρόσθιο ανδρών – Παναγιώτης Σαμιλίδης
  • No Comment to " Οι Αθλητικές Μεταδόσεις της Ημέρας "