Navigation

Τετάρτη 10/8/16 - Το πρόγραμμα για τους Έλληνες στο Ρίο

Πέμπτη μέρα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες και οι Έλληνες έχουν φουλ πρόγραμμα και σήμερα, με συμμετοχές σε επτά αθλήματα.
Στη μάχη της πρόκρισης μπαίνει ο Ηλίας Ηλιάδης στο τζούντο στη κατηγορία των 91κ. Η Εθνική πόλο θα βρεθεί αντιμέτωπη με την Ουγγαρία και θέλει να επικρατήσει ώστε να βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου.
Η τετράκωπος με τους Γιάννη Χρήστου, Γιώργο Τζιάλλα, Διονύση Αγγελόπουλο και Γιάννη Τσίλη θα διεκδικήσει την πρόκριση της στον τελικό.
Η Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου θα ξεκινήσει και αυτή τη μάχη της στο ξίφος ασκήσεως στην ξιφασκία. Στην κολύμβηση, οι Βαζαίος, Χρήστου θα προσπαθήσουν να «σπάσουν» το ρόδι για την ελληνική κολύμβηση.
Στην ιστιοπλοΐα θα ριχθούν στη μάχη η Σοφία Μπεκατώρου με τον Μιχάλη Πατενιώτη στα Nacra 17 (Μικτό)
Ξιφασκία
Τετάρτη 10/8, 14:30
Γύρος των "64": Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)
Ελληνική συμμετοχή: Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου

Τετάρτη 10/8, 15:10
Γύρος των "32": Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)
* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Τετάρτη 10/8, 17:00
Γύρος των "16": Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)
* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Τετάρτη 10/8, 23:30
Ημιτελικά: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)
* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Πέμπτη 11/8, 01:20
Μικρός τελικός: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)
* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Πέμπτη 11/8, 02:15
Τελικός: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)
* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Κωπηλασία
Τετάρτη 10/8, 15:30
Ημιτελικά: Τετράκωπος (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Χρήστου - Γιώργος Τζιάλλας - Διονύσης Αγγελόπουλος - Γιάννης Τσίλης

Ποδηλασία
Τετάρτη 10/8, 16:00
Ποδηλασία Δρόμου - Ατομική χρονομέτρηση (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Ταμουρίδης

Τζούντο
Τετάρτη 10/8, 17:54
Γύρος 32: 90κ (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Ηλίας Ηλιάδης

Τετάρτη 10/8, 21:30
Ρεπεσάζ: 90κ (Α)
* Σε περίπτωση ήττας του Ηλία Ηλιάδη

Τετάρτη 10/8, 22:30
Ημιτελικά: 90κ (Α)
* Σε περίπτωση πρόκρισης του Ηλία Ηλιάδη

Τετάρτη 10/8, 23:00
Μικρός τελικός: 90κ (Α)

Τετάρτη 10/8, 23:00
Τελικός: 90κ (Α)

Πόλο
Τετάρτη 10/8, 16:20
Προκριματικά (Α): Ελλάδα - Ουγγαρία
Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών

Ιστιοπλοΐα
Τετάρτη 10/8, 19:05
470 (Α)
Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Finn (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Μιτάκης

Nacra 17 (Μικτό)
Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης

Τετάρτη 10/8, 20:05
Nacra 17 (Μικτό)
Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης

Τετάρτη 10/8, 20:30
470 (Α)
Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης
Finn (Α)
Ελληνικές συμμετοχές: Γιάννης Μιτάκης

Τετάρτη 10/8,21:05
Nacra 17 (Μικτό)
Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης

Κολύμβηση
Τετάρτη 10/8, 19:35
Προκριματικά: 200μ ύπτιο (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Απόστολος Χρήστου

Τετάρτη 10/8, 20:19
Προκριματικά: 200μ μικτή ατομική (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Ανδρέας Βαζαίος

Πέμπτη 11/8, 04:25
Ημιτελικά: 200μ ύπτιο (Α)
* Σε περίπτωση πρόκρισης του Απόστολου Χρήστου

Πέμπτη 11/8, 05:26
Ημιτελικά: 200μ μικτή ατομική (Α)
* Σε περίπτωση πρόκρισης του Ανδρέα Βαζαίου

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ NEWS

Τα σχόλια σας εδώ: